Z Wikipedii o karmieniu piersią
Karmienie piersią ? najbardziej naturalny sposób żywienia noworodków i niemowląt. Zapewnia dziecku właściwy rozwój już od pierwszych chwil jego życia, kiedy w piersiach pojawia się siara ? substancja bogata w ciała odpornościowe, białko, witaminy A i E, sole mineralne, oraz chroniąca piersi przed bakteriami. Skład pokarmu jest ściśle zindywidualizowany i dostosowany w pełni do potrzeb dziecka.
Karmienie piersią jest korzystne również dla kobiety. Chroni przed rakiem piersi i wieloma chorobami kobiecymi, powoduje prawidłowe kurczenie się macicy po porodzie. Łatwiej też pozbyć się dodatkowych kilogramów, ponieważ organizm kobiety zużywa więcej energii na laktację, wykorzystując tłuszcz nagromadzony w czasie trwania ciąży.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karmienie_piersią
Kupno dobrych produktów dla niemowląt
Producentom produktów dla niemowląt zależy na tym, aby wypuszczać na rynek jedynie sprawdzone wyroby. Dzieje się tak dlatego, że rodzice zwracają ogromną uwagę na bezpieczeństwo swoich dzieci oraz na to, czy kupione im zabawki są odpowiednie do ich wieku. Dlatego sprzedaż wadliwych produktów dla niemowląt będzie po prostu nieopłacalna.
W związku z tym, że na rynku istnieje ogromne zainteresowanie kupowaniem dobrych produktów dla niemowląt można się w nie zaopatrywać w praktycznie każdym większym sklepie, chociaż oczywiście nie wszystkie nawet duże sklepy będą gwarantowały możliwość kupna każdego rodzaju produktów dla niemowląt. Jednocześnie produkty dla niemowląt mogą być zamawiane w sklepach internetowych i kupowane w większych ilościach.
Wikipedia i smoczek dla dzieci
Smoczek ? zabawka dla niemowląt, namiastka brodawki sutkowej matki, wkładana dziecku do ust w celu uspokojenia go. Dzieci zazwyczaj uspokajają się wtedy, uruchamia się u nich odruch ssania.
Obecnie produkowane w różnych kształtach i kolorach, z różnych materiałów ? najczęściej z gumy i tworzyw sztucznych.
Zaspokajanie potrzeby ssania u niemowląt przy pomocy smoczka, zwłaszcza jeśli miałaby to być jedyna ze stosowanych metod, budzi kontrowersje, podnoszone zwłaszcza przez ortodontów, którzy zarzucają tej metodzie negatywny wpływ na kształtowanie się prawidłowego zgryzu u dziecka. Swoje zastrzeżenia podnoszą także lekarze pediatrzy sygnalizując niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się ? przez niezachowanie dostatecznej czystości smoczka ? chorób zakaźnych. Swoje uwagi podnoszą też psychologowie dziecięcy zaznaczając negatywny wpływ nadużywania smoczka w charakterze ?zatyczki? na płaczące dziecko na rozwój więzi emocjonalnej dziecka z matką.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Smoczek_(zabawka)