Coraz upalniej nad Wisłą

ają bardzo gorące, a wiele osób źle znosi ciągłe poddawanie kontaktowi z wysokimi temperaturami. Wobec tego montowanie domowej klimatyzacji stało się niemal standardem w nowoczesnym budownictwie. Jednak trzeba pamiętać o tym, że k

Coraz upalniej nad Wisłą agregaty chłodnicze montaż Pruszków

Koszty związane z użytkowaniem domowej klimatyzacji

Trzeba przyznać, że posiadanie domowej klimatyzacji jest bardzo ważne. Dzieje się tak dlatego, że obecnie lata bywają bardzo gorące, a wiele osób źle znosi ciągłe poddawanie kontaktowi z wysokimi temperaturami. Wobec tego montowanie domowej klimatyzacji stało się niemal standardem w nowoczesnym budownictwie. Jednak trzeba pamiętać o tym, że koszty związane z użytkowaniem domowej klimatyzacji mogą być bardzo różne. Aby móc je obniżyć należy po prostu montować w domu naprawdę nowoczesną i sprawnie działającą klimatyzację. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będzie można swobodnie korzystać z klimatyzacji, której zalety są niewątpliwe.


Obydwa urządzenia używają powietrza zewnętrznego jako

Wyróżniamy dwa typy powietrznego źródła ciepła i oddzielne typy urządzeń. Obydwa urządzenia używają powietrza zewnętrznego jako źródło ciepła. Pompy powietrzno-powietrzne, które pobierają ciepło z powietrza zewnętrznego i transportują to ciepło do powietrza wewnętrznego (np.domu) są najtańszymi i najbardziej powszechnymi. Nie różnią się one od klimatyzatorów niczym, oprócz tego, że ich celem działania jest ogrzewanie wewnętrznego powietrza zamiast jego chłodzenia. Pompy te dostarczają ciepło do budynku w odróżnieniu od klimatyzatorów, które wyprowadzają ciepło na zewnątrz chłodząc wnętrze.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła


W związku z tym w Stanach

Początkowo jako czynnik chłodzący stosowano od XIX wieku do lat 1920. dwutlenek węgla. Został on wyparty przez czynniki z grupy fluoryzowanych węglowodorów, które mogły być stosowane przy niższym ciśnieniu roboczym w układzie chłodzącym. Po wycofaniu fluorowęglowodorów stosowano czynnik R12 (dichlorodifluorometan), który miał dobre właściwości termodynamiczne i wolno ulatniał się z układu chłodzącego. Jako szkodliwy dla warstwy ozonowej został zgodnie z podpisanym w 1987 roku Protokołem Montrealskim wycofany z użytku. W następnych latach stosowany był czynnik R134a (tetrafluoroetan) o dobrych właściwościach termodynamicznych, jest on jednak gazem cieplarnianym o bardzo wysokim indeksie GWP (1300). W związku z tym w Stanach Zjednoczonych i Japonii producenci zostali zobowiązani do bardziej wydajnym układów chłodzących, co zmniejszy zużycie czynnika. W Europie samochody od 2011 roku miały być wyposażone w układy klimatyzacji, w których czynnik R134a miał zostać zastąpiony nowym, o indeksie GWP niższym niż 150. Koncerny motoryzacyjne zwlekały z wprowadzeniem nowych regulacji, ostatecznie weszły one w życie w 2014 roku. W Europie stosowane są czynniki HFO1234yf (tetrafluoropropen: zbliżona charakterystyka termodynamiczna, indeks GWP=4) lub R744 (dwutlenek węgla, indeks GWP=1).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja