Co to jest Low Impact Aerobik?
Low impact aerobik ? ćwiczenia, w których bierze udział duża grupa mięśni i w których przynajmniej jedna noga ma cały czas kontakt z podłogą. Są to ćwiczenia o stosunkowo małej intensywności. Tego rodzaju ćwiczenia powstały ze względu na mniejsze ryzyko kontuzji w porównaniu z metodą Hi impact. Ćwiczenia są raczej proste, dostosowane do osób początkujących. Opierają się na tak zwanej pozycji bazowej ciała, czyli lekko ugiętych kolanach i ramionach, wysuniętej do przodu miednicy oraz napiętych mięśniach pośladków i brzucha. Zapobiega to nadmiernemu obciążeniu stawów. Low impact to ćwiczenia idealne dla osób starszych, ociężałych czy nawet kobiet w ciąży
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aerobik
Zdrowie a ruch
Ćwiczenia ruchowe mają zbawienny wpływ na nasze ciało, nie mówię tutaj o ekstremalnych sportach, ale choćby o zwykłym bieganiu czy jeździe na rowerze. Osoby uprawiające sport mają dużo mniejsze szanse na zachorowanie na choroby serca, czy miażdżycę.
Podczas wysiłku w naszym organizmie zachodzi sporo procesów w wyniku których stan ogólny naszego zdrowia znacząco się poprawia. Ruch pomaga również radzić sobie ze stresem i zmęczeniem. Więc jeżeli nie wiesz co roić to idź poćwiczyć, na pewno wyjdzie Ci to na zdrowie.
Martwy ciąg
Martwy ciąg jest jednym z podstawowych ćwiczeń kulturystycznych, pozwalającym przygotować ciało, a zwłaszcza plecy i nogi, do dużych obciążeń. Osobom które dopiero zaczynają ćwiczenia kulturystyczne zaleca się wykonywanie martwego ciągu stosunkowo małym obciążeniem (to znaczy takim, które pozwoli im wykonać 15?20 powtórzeń w serii) ze względu na duże obciążenie kręgosłupa i nóg oraz ryzyko odniesienia kontuzji spowodowane wykonywaniem ćwiczenia nieprawidłowo technicznie.
Martwy ciąg jest jednym z bojów w trójboju siłowym. Podnoszenie dużych obciążeń w martwych ciągach świadczy o ogólnej dobrej kondycji fizycznej i dużej sile ćwiczącego, ponieważ przy wykonywaniu tego ćwiczenia zaangażowane są prawie wszystkie mięśnie i stawy.
Martwy ciąg jest jedną z konkurencji zawodów siłaczy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Martwy_ciąg