Jakość usług wykonywanych przez prywatnego stomatologia
Prywatna stomatologia rozwija się w Polsce bardzo prężnie. Dzieje się tak dlatego, że jakość usług wykonywanych przez prywatnego stomatologa jest bardzo wysoka, a poza tym kolejki obowiązujące do prywatnego stomatologa są bardzo krótkie. Jednak koszty związane z korzystaniem z usług prywatnego stomatologa mogą być dosyć wysokie, chociaż trzeba przyznać, że wiele przychodni stara się stale obniżać koszty wykonywanych przez siebie usług.
Dzięki temu coraz więcej osób może korzystać z prywatnych usług stomatologicznych. Poza tym korzystając z prywatnej stomatologii nie trzeba martwić się o to, że nie będzie można skorzystać z jakiegoś badania czy leczenia stomatologicznego, jak to bywa w przypadku usług stomatologicznych wykonywanych na zasadzie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Czym jest endodoncja? Wikipedia odpowiada
Endodoncja ? dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 mm) narzędzi piłująco-penetrujących. W nowoczesnej endodoncji do kontroli leczenia wykorzystuje się mikroskopy operacyjne oraz endometry. Mikroskopy endodontyczne umożliwiają operatorowi wgląd do wnętrza komory zęba i kanałów, endometry zaś to elektroniczne urządzenia dające możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego. Następnie kanały wypełniane są za pomocą gutaperki oraz uszczelniaczy. Równolegle w leczeniu z mikroskopem i endometrem stosowana jest diagnostyka rentgenowska.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endodoncja
Wikipedia o profilaktyce próchnicy
Profilaktyka polega głównie na edukacji zdrowotnej, endogennym i egzogennym dostarczaniu fluorków (fluorek sodu, fluorokrzemian) do organizmu, szczotkowaniu zębów, stosowaniu płukanek, nici dentystycznych i innych przyborów do higieny jamy ustnej, unikaniu częstego spożywania węglowodanów próchnicogennych (głównie sacharoza, ale również glukoza, fruktoza, maltoza), wizytach kontrolnych w gabinecie dentystycznym.
Mikrobiolodzy z UCLA School of Dentistry w listopadzie 2011 ogłosili, iż opracowali płukankę do ust zawierającą STAMP (ang. specifically targeted anti-microbial peptides) o symbolu C16G2, dobrze rokującą jeśli chodzi o eliminację S. mutans (bez wpływu na bakterie saprofityczne) i zapobieganie próchnicy1. Jest to pierwsze tego typu celowane działanie na świecie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Próchnica_zębów