O napromieniowaniu - definicja
Napromieniowanie (ang. irradiation1) \displaystyle H H - wielkość w fotowoltaice wyrażana w J/m? lub kW?h/m? (global irradiation) składająca się z sumy napromieniowania bezpośredniego (nazywanego często nasłonecznieniem), rozproszonego i odbitego. Przedstawia energię padającą na jednostkę powierzchni w ciągu określonego czasu (roku, miesiąca, dnia, godziny)2.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Napromieniowanie
Centralne ogrzewanie słoneczne - historia
Szwecja odegrała ważną rolę w rozwoju na dużą skalę ogrzewania słonecznego. Według danych (Dalenbäck, J. O., 1993), pierwsze kroki zostały wykonane na początku lat siedemdziesiątych w Linköping, Szwecja. Zachęcona tymi pracami Finlandia zbudowała swój pierwszy zakład w Kerava, w Holandii wybudowano pierwszy zakład w Groningen. Zakłady te zostały opisane w raporcie Międzynarodowej agencji energii (Dalenbäck, J. O., 1990). Należy pamiętać, że zakłady te posiadają magazyny do przechowywania ciepła na duża skalę.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie_s%C5%82oneczne
Profesjonalna pomoc w doborze kolektorów słonecznych
Kolektory słoneczne są w dzisiejszych czasach obecne w bardzo wielu gospodarstwach domowych. Przed zamontowaniem takiej instalacji trzeba jednak pamiętać o dobraniu odpowiednich paneli fotowoltaicznych czy słonecznych, dzięki którym będzie można zmaksymalizować ilość energii pobieranej ze Słońca w tych konkretnych warunkach. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki temu możemy cieszyć się ekologiczną energią za niewielkie pieniądze, a wkład włożony w montaż i zakup instalacji fotowoltaicznej czy paneli słonecznych szybko się zwraca. Warto w tym względzie sięgnąć po fachową pomoc. Na rynku istnieje sporo firm zajmujących się właśnie tego rodzaju działalnością. Dzięki ich pomocy możemy być pewni, że ta inwestycja ma szanse na sukces.