Kilka słów o oszczędzaniu ciepła w domach

erację powietrza z wentylacji oraz rekuperację wody, którą zużywa się w domu. Cały proces odzyskiwania ciepła ma duże znaczenie jeżeli chcemy zminimalizować koszty ogrzewania domu lub używamy alternatywnych źródeł energii i cie

Kilka słów o oszczędzaniu ciepła w domach rekuperacja gdańsk

Oszczędzanie ciepła w domu

Rekuperacja to nic innego jak odzyskiwanie ciepła, które podczas normalnego użytkowania zostałoby utracone. W instalacjach domowych często stosuje się rekuperację powietrza z wentylacji oraz rekuperację wody, którą zużywa się w domu.

Cały proces odzyskiwania ciepła ma duże znaczenie jeżeli chcemy zminimalizować koszty ogrzewania domu lub używamy alternatywnych źródeł energii i ciepła. Co prawda trzeba ponieść pewne koszty inwestycji w takie rozwiązanie, jednak na dłuższą metę jest to gra warta świeczki.


Nowoczesne budownictwo

Korzystanie z alternatywnych źródeł ogrzewania może okazać się bardzo dobrą metodą na ograniczenie kosztów eksploatacji całego budynku. Jednak takie ogrzewanie wymaga bardzo dużych wkładów finansowych już na etapie projektowania i wykonania całego budynku.

Niestety ceny materiałów których używa się obecnie w nowoczesnym budownictwie są dość duże. Także koszty wybudowania całego budynku wykorzystując, alternatywne źródła energii i ogrzewania. Jest dość drogi dlatego też nie każdy, kto buduje nowy dom decyduje się na tego typu rozwiązań.


O pompie ciepła w Wikipedii

Pompa ciepła ? maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).

Pompy ciepła najczęściej mają zastosowanie w:

gospodarstwach domowych (chłodziarki, zamrażarki),
przetwórstwie spożywczym (chłodnie, zamrażalnie, fabryki lodu),
klimatyzacji pomieszczeń (chłodzenie pomieszczeń),
chłodnictwie,
ogrzewaniu pomieszczeń ciepłem pobieranym z otoczenia (z gruntu, zbiorników wodnych lub powietrza).
podgrzewaniu wody użytkowej

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła