serwis urządzeń wentylacyjnych
opublikowanokto? badania dowodzące że emisja freonów
W latach 90. opublikowanokto? badania dowodzące, że emisja freonów do atmosfery powoduje niszczenie warstwy ozonowej. Obserwacje zmniejszonego poziomu ozonu nie budziły dyskusji. Wątpliwości skupiły się na powiązaniu freonów z tym zjawiskiem. Niektórzy naukowcykto? twierdzili, że niszczenie ozonu mogą powodować ogólne zmiany zachodzące w klimacie Ziemi. Mimo pewnych wątpliwości większość krajów przystąpiła do Konwencji Wiedeńskiej w sprawie ochrony warstwy ozonowej oraz Protokołu Montrealskiego, gdyż dowody na szkodliwe działanie freonów były dobrze udokumentowane. Największe gospodarki świata zgodziły się na zamrożenie produkcji freonów na poziomie z roku 1986. Aktualnie istnieje szereg badań, prowadzonych przez niezależne ośrodki naukowe, potwierdzających szkodliwość działania freonów i wskazujących na ich kumulację w atmosferze, ze względu na ich trwałość.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Freon
Cytat z Wikipedii, hasło: Wentylator Wentylatory komputeroweedytuj kod
Ze względu na cechy konstrukcyjne wentylatory dzieli się na:
Ze względu na sposób zabudowy wentylatora w sieci:
Ze względu na zastosowanie:
Ze względu na wielkość wytwarzanego ciśnienia:
Ze względu na ilość wirników występujących w wentylatorze:
W budowie wentylatorów używane są następujące łożyska:
Łożyska mają to do siebie, że wraz z długością pracy, rośnie generowany przez nie hałas. Ich konstrukcję usprawnia się przez cały czas, stosując specjalne smary, które podnoszą żywotność oraz obniżają nieprzyjemny i uciążliwy szum oraz wibracje, zwiększając kulturę ich pracy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wentylator
Wentylator - cytat z Wikipedii
Wentylator (sprężarka) ? maszyna przepływowa do transportowania gazów poprzez urządzenia technologiczne wykorzystująca do tego celu przewody wentylacyjne, w której przyrost ciśnienia statycznego ze strony ssawnej jest większy niż ze strony tłocznej (nie przekracza 13 kPa), a cała energia gazu jest zawarta w jej składowej kinetycznej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wentylator