Zakup używanych ubrań
Używane ubrania są coraz częściej wybierane przez klientów. Skąd ich taka decyzja w tym zakresie? Przede wszystkim, najistotniejszym elementem, który decyduje o takim stanie rzeczy jest cena. Jak wiadomo, ubrania, które są importowane zza granicy czy nawet sprzedawane z tak zwanej ?drugiej ręki? w Polsce są znacząco tańsze w porównaniu z ubraniami prosto z salonu.
Dotyczy to szczególnie ubrań markowych, których cena w przypadku, gdy mamy zamiar zostać pierwszymi właścicielami ubioru jest nieraz naprawdę bardzo wysoka. Nic więc dziwnego, że kupno używanych ubrań staje się w Polsce z roku na rok coraz bardziej popularne a w każdym mieście możemy już znaleźć miejsca, które oferują nam sprzedaż używanych części garderoby.
Galanteria w Wikipedii
Galanteria ? najczęściej tym terminem są określane niewielkie wyroby mające charakter zdobniczy lub dodatkowy do odzieży. Pierwotnie, jako uzupełnienie ubraniowe, wytwarzane były ze skóry i tkanin w połączeniu z ozdobami, jak np. kamieniami, metalami drogocennymi i in. Przykładem mogą być wstążki, koronki, rękawiczki, paski, torebki itp. Rozróżnia się dla tego typu przedmiotów galanterię damską i męską. Wyroby te są sprzedawane w sklepach galanteryjnych, potocznie nazywanych skrótowo i nieprecyzyjnie galanteriami.
Termin ten jest również używany w odniesieniu do innych drobnych uzupełniających lub dodatkowych wyrobów powstających w związku z podstawową produkcją jakiejś branży przemysłowej albo jako dodatki do konkretnych wyrobów przemysłowych. Może to być np. galanteria metalowa, samochodowa, mleczarska, wędliniarska i in.
Określenie to jest też stosowane w obszarze stosunków międzyludzkich i oznacza wyszukaną uprzejmość, zwłaszcza wobec kobiet.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Galanteria
Coś o podkoszulku w Wikipedii
Podkoszulek (podkoszulka) ? element odzieży, noszony najczęściej przez mężczyzn. Zasadniczo zaliczany jest do bielizny i w podstawowym zastosowaniu noszony bywa pod koszulą (stąd nazwa). Klasyczny podkoszulek, zazwyczaj z cienkiej białej bawełny, okrywa jedynie tors, nie ma rękawów i ma dość głębokie wycięcie pod szyją; nieco przypomina swym kształtem dużą literę A, przez co w krajach anglojęzycznych nazywany często A-shirt, w odróżnieniu od T-shirt. Czasem podkoszulki wykonywane są nie z jednolitej tkaniny bawełnianej, tylko np. z siatki o dość dużych oczkach. Istnieją także podkoszulki z długim rękawem, noszone pod koszulę dla ochrony przed zimnem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podkoszulek