O nieruchomościach

ym najwyższy z nich miał być rekordowym obiektem w Polsce o wysokości 258 m. Obecnie kompleks to: Wieżowiec nr 1 (wieża) ? 212 m; dach na wysokości 205,82 m Wieżowiec nr 2 (żagiel) ? 92-54 m Podest (galeria handlowa) ? 19 m Li

O nieruchomościach wycena nieruchomości kraków
Szukasz rzeczoznawcy specjalizującego się w wycenie nieruchomości?

Sky Tower - kilka faktów

W pierwszej wersji projektu Sky Tower miał składać się z pięciu wieżowców, przy czym najwyższy z nich miał być rekordowym obiektem w Polsce o wysokości 258 m. Obecnie kompleks to:
Wieżowiec nr 1 (wieża) ? 212 m; dach na wysokości 205,82 m
Wieżowiec nr 2 (żagiel) ? 92-54 m
Podest (galeria handlowa) ? 19 m
Liczba apartamentów we wszystkich budynkach wynosi 236.
Z placu budowy przed rozpoczęciem prac wywieziono 200 tys. metrów sześciennych ziemi (27 250 ciężarówek).
Pod budowę wykonano 150 pali o długości 18 m i średnicy 1,5 metra.
W trakcie prac fundamentowych pod Sky Tower ułożono 200 tys. metrów sześciennych mieszanki betonowej.
Płyta fundamentowa w niektórych miejscach ma grubość 7 metrów.
Do budowy kompleksu zużytych zostało łącznie 30 tys. ton stali zbrojeniowej.
Na przeszklenie fasad zużytych zostało 70 tys. metrów kwadratowych szkła.
Na budowie pracowało do około 1000 osób.
Na budowie pracowało 8 żurawi, w tym jeden o wysokości 220 metrów.
Rozwiązania komunikacyjne w Sky Tower to ponad 38 dźwigów, 8 ruchomych schodów a także dwa chodniki ruchome. Dźwigi zastosowane w SkyTower to rozwiązania firmy Schindler:

12 dźwigów S7050
6 dźwigów w grupie ze sterowaniem Miconic 10 i Schindler ID
4 dźwigi w grupie ze sterowaniem Miconic 10 i Schindler ID
7 dźwigów S5400 (w tym dwa pożarowe)
Wszystkimi urządzeniami zarządza system Lobby Vision. Schody ruchome w Sky Tower to instalowane w centrach handlowych Schindler 9300 AE, przeszklone mlecznymi szybami o zdolności transportowej 9000osób/h i prędkości 0,5m/s. Cały budynek należeć ma do kategorii A+.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sky_Tower


Zanim kupisz mieszkanieKupuj bez emocji

Kupowanie mieszkania to nie jest decyzja, którą należy podejmować zbyt pochopnie. W tej kwestii często kierujemy się podobnymi emocjami, jak przy zakupie samochodu, czy... sukienki. To naprawdę może nas słono kosztować! Najmniej rozważnie podchodzimy do tematu, jeśli bierzemy kredyt hipoteczny. Psychologicznie jakoś nie mamy świadomości jak olbrzymia jest to kwota pieniędzy - przecież nie mamy tej gotówki w rękach, ba - nie mamy nawet tej kwoty na koncie! Do czego zmierzam? Na rynku jest sporo znacznie przeszacowanych mieszkań, które czekają na nieroztropnych nabywców. Zanim dasz ponieść się emocjom, zapłać za usługę rzeczoznawcy - może się okazać, że oszczędzisz niemało pieniędzy, a może nawet kłopotów, które nie były widoczne na pierwszy rzut oka.


Mieszkania z dofinansowaniem?

Okazało się jakiś czas temu, że środki zarezerwowane na rządowy program MdM nie są w pełni wykorzystywane. Developerzy troszkę narzekają, że może jakby to dofinansowanie większe było, to mieszkania schodziły by lepiej.

Cóż, prawda jest taka że bardzo mocno zmieniły się zasady odnośnie udzielania kredytów hipotecznych. Po pierwsze - obowiązkowy wkład własny, którego wartość procentowa ma wzrastać z każdym rokiem. Jednak banki wykorzystały program "Mieszkanie dla Młodych" na swój własny sposób. A co, przecież to byłoby nie sprawiedliwie, żeby zyskali tylko deweloperzy, bankom tez się należy!