O przemiennikach częstotliwości

nofazowo, np. 1 x 230 V z wyjściem trójfazowym 3 x 230 V, falowniki 3-fazowe: falowniki zasilane trójfazowo, np. 3 x 400 V z wyjściem trójfazowym 3 x 400 V. Falowniki zasilane są często z sieci prądu przemiennego przez nie

O przemiennikach częstotliwości Jeżeli szukasz przemiennika częstotliwości dla siebie lub Twojej firmy, koniecznie odwiedź tą stronę:

Zasilanie a różne falowniki

falowniki 1-fazowe: falowniki zasilane jednofazowo, np. 1 x 230 V z wyjściem trójfazowym 3 x 230 V,
falowniki 3-fazowe: falowniki zasilane trójfazowo, np. 3 x 400 V z wyjściem trójfazowym 3 x 400 V.

Falowniki zasilane są często z sieci prądu przemiennego przez niesterowany prostownik diodowy lub sterowany prostownik tyrystorowy, ew. prostownik tranzystorowy. Taki układ, czyli prostownik + falownik + obwód pośredniczący z kondensatorem (dla falownika napięcia) lub dławikiem (dla falownika prądu), nazywany jest elektroniczną przetwornicą częstotliwości.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Falownik


Dobrej klasy falowniki

Nasze domy muszą być bezpieczne, dlatego też, korzystając z elektronicznych urządzeń warto jest zadbać o to, by nie wyrządziły krzywdy nie tylko nam, ale przede wszystkim dzieciom i ludziom starszym. Zainstalowanie dobrej klasy falowników w miejscu pracy to standard, ale czy soft starty obecne są wszędzie tam, gdzie być powinny? To my sami powinniśmy się nad tym zastanowić. Pamiętajmy, że brak konsekwencji może rodzic bardzo, ale to bardzo poważne problemy. To od nas samych zależy, czy będziemy odpowiedzialnie podchodzić do kwestii związanych z elektryką czy nie. Jeżeli więc zajmujemy się na przykład budową swojego przyszłego domu, przede wszystkim uwzględnijmy w nim bezpieczeństwo.


Prąd stały - Wikipedia

Prąd stały (ang. direct current, DC) ? prąd stały charakteryzuje się stałym zwrotem oraz kierunkiem przepływu ładunków elektrycznych, w odróżnieniu od prądu zmiennego i przemiennego ? (AC, ang. alternating current).

Natężenie prądu nie zależy od rodzaju prądu (AC/DC), lecz od chwilowych warunków w obwodzie elektrycznym.

Zaletą prądu stałego jest to, że w przypadku zasilania takim prądem wartość chwilowa dostarczanej mocy jest stała, co ma duże znaczenie dla wszelkich układów wzmacniania i przetwarzania sygnałów. Większość półprzewodnikowych układów elektronicznych zasilana jest prądem stałym (a przynajmniej napięciem stałym). Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że urządzenia zawierające układy elektroniczne mogą być zasilane bezpośrednio z przenośnych źródeł energii (baterii lub akumulatorów).

Dla urządzeń, które używane są w pobliżu sieciowej energii elektrycznej stosuje się zasilanie prądem stałym wytwarzanym przez zasilacze sieciowe. W zasilaczu sieciowe napięcie przemienne jest najpierw transformowane na odpowiedni poziom napięcia, prostowane (na przykład za pomocą mostka Graetza) oraz filtrowane, tak aby jego ostateczny przebieg był jak najbardziej zbliżony do wartości stałej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%85d_sta%C5%82y