Ruch połączony z dietą
Zdrowa dieta przy aktywnym trybie życia to bardzo istotna rzecz, bez niej możemy do woli biegać, pływać czy ćwiczyć, a i tak nie zauważymy większej różnicy w tym jak wyglądamy. Wiele klubów sportowych oferuje układanie diety wraz z treningami personalnymi. Można tez udać się do dietetyka na własną rękę i poprosić go o ułożenie diety dla nas.
Istnieje tez możliwość ułożenia diety łączonej, tak aby oboje partnerzy mogli gotować razem i jeść te same posiłki. Taka opcja jest świetna, gdy oboje partnerzy ćwiczą, lub gdy tylko jeden żyje aktywnie. Tak dopasowana dieta nie spowoduje problemów z przygotowywaniem wspólnych posiłków. Jest tylko jedna zasada, należy się tej diety trzymać i nie podjadać!
Odżywki dla każdego
Odżywki białkowe to coś co nie każdy chce stosować i używać, ale jednak są na naszym rynku dość popularne. Jest wielu producentów takich odżywek dla sportowców i każdy prześciga się w jakości swojego produktu, co generalnie jest rzeczą jak najbardziej pozytywną. Odpowiednie stosowanie takich odżywek, nie tylko białkowych, pomaga naszemu ciału wytworzyć i dostarczyć wszystkie niezbędne do budowy mięśni składniki odżywcze.
Niektórzy stosują takie odżywki codziennie, inni tylko w dni treningowe, jednak wszytko zależy od indywidualnych preferencji naszego organizmu oraz naszego celu. Jeżeli chcemy tylko spalić tłuszcze to żadna odzywka białkowa nie jest nam potrzebna, a jedyne co musimy robić to ćwiczyć regularnie i zdrowo się odżywiać.
Stretching- krótko i na temat
Stretching (ang. rozciąganie) - zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni celem ich rozciągnięcia i uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. Jest naturalnym systemem ćwiczeń, który zaczerpnięty został m.in. z obserwacji zwierząt łownych wykonujących podobne "ćwiczenia" łączącym w sobie elementy gimnastyki i kulturystyki łącząc naprzemienne serie ćwiczeń dynamicznych i statycznych. Standardowy zestaw ćwiczeniowy trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut jednej sesji. Polega na kilkunastosekundowej, izometrycznej pracy (napinaniu) mięśnia oraz następnie powolnym rozluźnianiu go, a następnie rozciąganiu go przez następne kilkadziesiąt sekund. Podczas wykonywania ćwiczeń ważne jest często zachowanie koordynacji ruchowej, równomiernego oddechu i nieprzesadzanie z napinaniem mięśni (nie wolno przekraczać progu bólu). Stretching używany jest również jako powszechna, ale zaawansowana forma rehabilitacji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stretching