Zmarszczki problemem kobiet
Zmarszczki to problem każdej kobiety bowiem niezależnie od wieku mogą one pojawiać się na twarzy, ale także innych częściach ciała. Wiele zależy od tego, jak istotnie dbamy o naszą skórę. Czasem jednak na niektóre niedoskonałości nie mamy żadnego wpływu. Skóra powoli traci swoją jędrność, przez co staje się bardzo wiotka a liczba zmarszczek na twarzy jest coraz większa. W takim układzie musimy skorzystać z pomocy medycyny estetycznej. To właśnie jest ten właściwy krok, który powinniśmy wykonać.
Pozbywając się zmarszczek, poprawi wygląd naszej twarzy jednocześnie ją nawilżając jest to naprawdę dobra i skuteczna metoda. Warto zauważyć, że odnowa tej części ciała jest naprawdę trudna, ponieważ trzeba wszystko właściwe zregenerować. W tym wszystkim na pewno pomogą nam odpowiednie zabiegi regeneracyjne to właśnie one, są najlepszym wyjściem w takiej sytuacji. W takich wypadkach skorzystanie z karboksylacji albo innej metody jest jak najbardziej właściwe. Dla wielu osób tego typu rozwiązania okazują się ratunkiem dla skóry.
Zabieg wstrzykiwania botoksu
Prostowanie znienawidzonych przez wszystkie kobiety zmarszczek to marzenie nie jednej pani, a ostatnio także niejednego pana. Najpopularniejsza substancją wykorzystywaną przy takich zabiegach jest kwas botulinowy - czyli w skrócie botox. Na sam zabieg należy się umówić w prywatnej klinice medycyny estetycznej i poprzedzają go odpowiednie badania oraz wywiad lekarski.
Najczęściej wstrzykuje się substancję małymi dawkami w wybrane przez pacjenta miejsce. Po wykonanym zabiegu powinno się przez parę dni uważać na skórę tam, gdzie toksyna botulinowa została wstrzyknięta. Przez parę dni może też występować opuchlizna twarzy, jednak powinna się sukcesywnie zmniejszać.
Krótko o chirurgii plastycznej
Chirurgia plastyczna (kosmetyczna lub estetyczna) ? dziedzina medycyny zajmująca się korektą rzeczywistych lub odczuwanych defektów ciała. Związana ściśle z chirurgią dziecięcą, neurochirurgią, laryngologią, okulistyką, traumatologią, ortopedią oraz równie ważnymi jak fizjologia, patologia, immunologia, rehabilitacja, psychologia, psychiatria.
Proste techniki plastyczne były znane już w I w.n.e., polegały na zabiegach z oczyma. W XV w. Heinrich von Pfolspeundt opisał zabieg, w którym odnowił nos psu. Podobno wyciął kawałek skóry z jego ramienia i umieścił w okolicach nosa. Jednak wszystkie tak wczesne techniki były niezbyt skuteczne i mogły zakończyć się zakażeniem. W 1827 pierwszy amerykański chirurg plastyczny John Mettauer przeprowadził operację na sobie samym.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_plastyczna