Sauny ogrodowe
Obecnie bardzo popularne jest instalowanie na działkach budowlanych różnego rodzaju miejsc wypoczynkowych. Z pewnością należy do nich sauna ogrodowa, która powoli staje się nieodłącznym elementem nowoczesnego budownictwa, jeśli chodzi o domki jednorodzinne. Takie sauny ogrodowe pozwalają na wypoczynek we własnym ogrodzie i wielu ludzi ceni sobie ten niezwykły sposób na relaks, jakim jest przebywanie w saunie. Co prawda, inwestycja w tego typu domki ogrodowe jest dość kosztowna biorąc pod uwagę, że podczas budowania większość osób próbuje wyeliminować niepotrzebne koszty. Z drugiej jednak strony taka inwestycja może okazać się tańsza niż regularne wizyty w profesjonalnych saunach.
Obiekty rozmieszczone były wśród zieleni
Termy zaopatrywane były akweduktami w źródlaną wodę. Pomieszczenia z basenami i sala do wypoczynku były ogrzewane gorącym powietrzem rozprowadzanym w przestrzeni pod podłogą. System ten nazywano hypocaustum. Poza tymi pomieszczeniami, w skład term wchodziły także takie pomieszczenia, jak boiska, sale gimnastyczne, stadiony, eksedry i portyki przeznaczone dla wypoczywających i chcących podyskutować, biblioteki, pokoje muzyczne, bufety, sale gier w kości itp. Obiekty rozmieszczone były wśród zieleni. Same pomieszczenia miały bogatą dekorację. Ściany wykładane były marmurem, zdobione malowidłami, posadzki wykładane były mozaikami. W pomieszczeniach ustawiano rzeźby, zieleń itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Termy
Pobyt w saunie ma właściwości poprawiające
Sauna ? pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura i wysoka lub niska wilgotność (w zależności od rodzaju sauny), w którym spędza się od kilku do kilkunastu minut. Pobyt w saunie ma właściwości poprawiające krążenie. Po pobycie w saunie bierze się zwykle kąpiel w chłodnej wodzie. Sauna najpopularniejsza jest w Finlandii, Estonii, Łotwie, Litwie, a także w Rosji, odgrywa w tych krajach ważną rolę społeczną. Sauny były budowane przez Słowian i ludy fińskie (przodków m.in. dzisiejszych Finów i Estończyków) od niepamiętnych czasów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sauna