Skomplikowane przepisy- coś dla radcy prawnego

spodarczej. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych zawodów doradcy prawni nie muszą (choć mogą) posiadać ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Doradców prawnych nie obowiązują wiążące zasady etyki. Doradcy prawni nie podlegaj

Skomplikowane przepisy- coś dla radcy prawnego

O doradztwie prawnym z Wikipedii

Status doradcy prawnego nie jest uregulowany prawnie, zaś podstawą prawną świadczenia usług jest ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych zawodów doradcy prawni nie muszą (choć mogą) posiadać ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Doradców prawnych nie obowiązują wiążące zasady etyki. Doradcy prawni nie podlegają odpowiedzialności dyscyplinarnej. W niżej wymienionym wyroku Trybunału Konstytucyjnego wyrażono pogląd o wymogu posiadania wyższego wykształcenia prawniczego przez osoby zawodowo świadczące obsługę prawną. Doradcy prawni nie mają obowiązku dochowania tajemnicy zawodowej, nie mogą też odmówić zeznań co do faktów o których powzięli wiadomość w trakcie świadczenia usług.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Doradca_prawny


Darmowe porady prawne

Jak wiadomo, usługi prawnicze należą do dość drogich usług. W wielu przypadkach skorzystanie z pomocy prawnika czy adwokata jest jednak konieczne. Szczególnie wtedy, gdy istnieje możliwość, że zostaniemy skazani prawomocnym wyrokiem lub też zostaliśmy ofiarą napadu lub innego przestępstwa koniecznie powinniśmy wybrać się do kancelarii prawnej i poszukać pomocy w zakresie przepisów prawnych.

Bardzo często kancelarie prawne organizują specjalne terminy, w których pomoc prawną mogą uzyskać również osoby, których nie stać na wizytę na zwykłych warunkach i uiszczenie odpowiednich opłat. W takim przypadku darmowa wizyta i porada prawnika mogą naprawdę pomóc w rozwiązaniu różnych trudnych, życiowych sytuacji. Warto więc wybrać się po darmową poradę prawną, jeśli istnieje taka możliwość.


Prawnik w Wikipedii

Prawnik (daw. jurysta) ? osoba naukowo lub zawodowo zajmująca się prawem.

Niektóre systemy prawne wywodzące się z common law jako prawników najniższego stopnia zawodowego uznają także osoby o wykształceniu wyższym humanistycznym, zajmujące się zawodowo prawem. Obecnie jednak w większości krajów świata do wykonywania zawodów mających związek z prawem jest wymagane wyższe, uniwersyteckie wykształcenie prawnicze, a dla wykonywania kluczowych zawodów prawniczych, okresy dodatkowego stażu (aplikacja, asesura).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawnik