Uszkodzenie w uzębieniu to często spory problem, zwłaszcza jeżeli są to zęby stałe. Całe szczęście, że to dobre rozwiązanie.
Definicja z Wikipedii- Protetyka stomatologiczna
Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna
Utrata zębów
Utrata stałego uzębienia nie oznacza utraty ładnego uśmiechu na resztę życia. Nowoczesna medycyna, a w zasadzie implantologia jest w stanie przywrócić nam każdy rodzaj ubytku w uzębieniu.
Mnogość różnych rozwiązań i możliwości umożliwia dobranie odpowiedniego rodzaju uzupełnienia dla każdego. Oczywiście te najnowocześniejsze opcje implantów oraz koron są najdroższe, ale również w wersji tańszych każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze to znaleźć odpowiedniego specjalistę, który doradzi najlepsze rozwiązanie.
Zakładane i zdejmowane protezy
Protezy tymczasowe to rozwiązanie od którego powoli się odchodzi, przynajmniej dla młodszych pacjentów. Uciążliwość ich stosowania połączona z potrzebą dodatkowych środków czyni ten rodzaj protezy jednym z mniej spełniających swoje funkcję.
Czynności takie jak jedzenie czy żucie gumy są bardzo uciążliwe, nawet gdy stosuje się klej do protez. Cenowo takie protezy wychodzą korzystniej niż implanty, ale komfort użytkowania jest zupełnie inny. I przy protezie ruchomej unikamy nieprzyjemnego zabiegu zakładania implantów.