Wkładki

a, to zwróćmy się po pomoc do lekarza. Badania i obserwacja pokażą, czy nasze dziecko będzie potrzebowało specjalistycznej rehabilitacji, która w wielu przypadkach jest zlecana. Jeśli tak właśnie będzie, to przede wszystkim poszuk

Wkładki

Naprawdę dobra rehabilitacja dla dzieci

Nasze dziecko to skarb, o który trzeba dbać. Z tego powodu, jeżeli zauważymy, iż jego postawa ciała jest w jakiś sposób niepokojąca, to zwróćmy się po pomoc do lekarza. Badania i obserwacja pokażą, czy nasze dziecko będzie potrzebowało specjalistycznej rehabilitacji, która w wielu przypadkach jest zlecana. Jeśli tak właśnie będzie, to przede wszystkim poszukajmy dobrego ośrodka, gdzie rehabilitacja przeprowadzana jest w profesjonalny sposób, przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, podejście do pacjentów i doświadczenie. Wspaniale będzie, jeżeli to ktoś z rodziny lub znajomy doradzi miejsce, do którego udamy się z dzieckiem. Wtedy będziemy mogli mieć pewność, że trafiło ono w dobre ręce. A to przecież najważniejsze!


Bez zwłoki z rehabilitacją dzieci

Jeżeli jesteśmy rodzicami i mamy dziecko, które wymaga rehabilitacji, to wiedzmy, że wiek, w jakim jest nasza pociecha na całe szczęście z pewnością przynosi wielkie szanse na poprawienie stanu zdrowia. Kiedy się starzejemy nasze ciało nie jest już tak elastyczne, toteż czym prędzej zapiszmy swoją latorośl na rehabilitację, która pozwoli jej wrócić do formy. Przede wszystkim zaś udajmy się do lekarza, który orzeknie, jakiej dokładnie terapii nasze dziecko potrzebuje. Ważne jest też to, kto będzie prowadził zajęci rehabilitacyjne. Dowiedzmy się, czy ludzie zatrudnieni w danym miejscu mają dobre podejście do pacjentów i czy są doświadczeni w swoim fachu, a na pewno nie będziemy musieli zmagać się z rozczarowaniem za jakiś czas.


Z zabiegów podologicznych

Podologia, podiatria ? dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem (także chirurgicznym w wypadku lekarza) chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego. Zabiegi podologiczne mają różnoraki charakter i wymagają od osoby praktykującej ten zawód wiedzy z zakresu nauk medycznych, tj.: diabetologia, dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywania ran, technik zaopatrzenia ortopedycznego (ortezy, wkładki ortopedyczne). Podolodzy szczególnie często zajmują się profilaktyką i leczeniem stóp sportowców. W Polsce podologia jest jeszcze dziedziną raczkującą. Brak regulacji prawnych dotyczących zakresu działania i kompetencji, które w różnych krajach różnie wyglądają.

Z zabiegów podologicznych przede wszystkim powinni korzystać pacjenci ograniczeni ruchowo, dotknięci chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii (cukrzyca), pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (haluksy, palce krogulcze), z dolegliwościami na stopach, tj.: odciskami, modzelami, brodawkami, a także wrastające, czy grzybicze paznokcie, pocące się stopy, rozpadliny na piętach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podologia