Rodzaje badań medycznych wykonywanych u dzieci
U dzieci wykonywane są przede wszystkim badania krwi oraz badania przeprowadzane przy użyciu aparatu usg i rezonansu magnetycznego czy tomografu komputerowego. Trzeba przyznać, że przeprowadzanie badań u dzieci nie jest takie proste, dlatego będą one udane tylko wówczas, gdy zostaną przeprowadzone przez dobrze przygotowanego lekarza lub pielęgniarkę. W przeciwnym razie dzieci mogą nawet zupełnie uniemożliwić przeprowadzenie u nich jakiegoś badania. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że wszystkie badania wykonywane u dzieci powinny być przeprowadzane w bardzo bezpieczny sposób. Nie powinny one w żaden sposób zagrażać zdrowiu najmłodszych pacjentów. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej będzie zrezygnować z wykonania u dziecka nie do końca potrzebnego badania.
Leczenie ortopedyczne dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych
Zdarza się, że dzieci, które uczestniczyły w wypadku drogowym potrzebują leczenia ortopedycznego oraz psychiatrycznego. Takie leczenie może być trudne i długotrwałe, a przez to wymagać również odbywania prywatnych wizyt lekarskich. W czasie wypadków drogowych dzieci mogą ulegać różnym urazom, które dopiero z czasem okazują się naprawdę poważne i wymagające podjęcia długotrwałej rehabilitacji zwłaszcza, kiedy dochodzi do nich w okresie intensywnego wzrostu dziecka. Wiele dzieci w trakcie wypadków samochodowych doznaje również silnego wstrząsu psychicznego, z którym nie może sobie poradzić bez odpowiedniej terapii, a nawet leczenia farmakologicznego. Najlepiej jest, kiedy takie dzieci trafiają od razu do dziecięcych terapeutów i ortopedów.
Umawianie wizyt w przychodniach przyszpitalnych
Przychodnie przyszpitalne prowadzone są głównie w celu leczenia tych pacjentów, którzy zostali właśnie wypisani ze szpitala. Jednak pacjentami leczonymi w tego rodzaju przychodniach są także osoby chcące korzystać z pomocy lekarzy pracujących w przychodniach przyszpitalnych. Korzystanie z takich przychodni jest o tyle wygodne, że można dzięki korzystaniu z nich uzyskać dostęp do praktycznie wszystkich badań przeprowadzanych na terenie szpitala, które nie wymagają hospitalizacji. Trzeba jednak liczyć się z tym, że kolejki do lekarzy przyjmujących w przychodniach przyszpitalnych mogą być długie, a wobec tego czas oczekiwania na odbycie umówionej wizyty lekarskiej może dać się we znaki. Wydaje się jednak, że warto od czasu do czasu korzystać z przychodni przyszpitalnych.