Potrzeby współczesnych firm na oprogramowanie

ony komórkowe, smartfony, palmtopy czy tablety, które pisane są przy użyciu różnych platform i języków programowania. Kiedyś aplikacje były pisane w technologii Java ME, ale obecnie używa się raczej Javy na platformę Android, O

Potrzeby współczesnych firm na oprogramowanie

Aplikacja mobilne - Wikipedia

Aplikacja mobilna (ang. mobile software / mobile application) ? ogólna nazwa dla oprogramowania działającego na urządzeniach przenośnych, takich jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy czy tablety, które pisane są przy użyciu różnych platform i języków programowania.

Kiedyś aplikacje były pisane w technologii Java ME, ale obecnie używa się raczej Javy na platformę Android, Objective-C na iOS i C# na platformę Windows Phone. Przykładem zastosowania aplikacji mobilnych jest tzw. ?bankowość mobilna?, która ułatwia klientom dostęp do konta bankowego z możliwością dokonywania operacji bankowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_mobilna


Gdzie znaleźć twórcę oprogramowania?

W dobie Internetu znalezienie odpowiedniego usługodawcy, jeśli chodzi o tworzenie aplikacji internetowych czy programów dla firm, nie jest zbyt skomplikowane. W tej dziedzinie istnieje naprawdę wiele firm, które z przyjemnością podejmą się realizacji nawet najbardziej wysublimowanego zlecenia. Warto pamiętać, aby przed zleceniem takiej pracy zastanowić się nad tym, jaki rezultat końcowy chcielibyśmy osiągnąć.

Oczekiwania klientów mogą być bardzo różne, a twórca oprogramowania dla firm na pewno uwzględni nasze wytyczne, jednak sami powinniśmy je na początku ustalić. Jeśli chodzi o programy dla firm to na pewno najważniejsza jest funkcjonalność takiego oprogramowania. W przypadku aplikacji internetowych mogą mieć już spore znaczenie także inne kwestie, jak na przykład kolorystyka.


Zabezpieczenia w oprogramowaniu

Zabezpieczenia oprogramowania ? różne mechanizmy mające uniemożliwić używanie oprogramowania niezgodnie z zamierzonym przeznaczeniem.

Istnieją dwa typy takich zabezpieczeń - broniące instalacji programu przed różnego rodzaju włamaniami, oraz broniące instalacji przed jej administratorem w imieniu autorów oprogramowania.

Zabezpieczenia przed włamaniami polegają na ścisłym określeniu co jest dozwolone a co nie i określeniu interfejsu przez który nie można złamać tych reguł. Dziury mogą znajdować się albo w specyfikacji która nie broni tego co powinna, albo w interfejsie który z powodu błędów programistycznych daje crackerowi możliwość obejścia zabezpieczeń. Zabezpieczenia takie są relatywnie skuteczne, w przypadku prostych systemów mogą być w 100% pewne, w przypadku bardziej rozbudowanych dziury zdarzają się relatywnie rzadko, i działa tu reguła przeciwna do break once run anywhere - dziura raz znaleziona może być szybko załatana na dowolnej instalacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zabezpieczenia_oprogramowania