Pożyczki - kilka przydatnych informacji

ieje obecnie bardzo dużo ofert, które są podejrzane ze względu na zbyt korzystne dla klienta oprocentowanie lub pozostałe warunki umowy kredytowej. W takich przypadkach rada doradcy kredytowego może okazać się bardzo cenna, poniew

Pożyczki - kilka przydatnych informacji

Kredyty w para bankach

Doradztwo kredytowe jest niezwykle ważne dla pomyślnego załatwienia wszystkich formalności i całej transakcji finansowej. Okazuje się, że na rynku bankowym istnieje obecnie bardzo dużo ofert, które są podejrzane ze względu na zbyt korzystne dla klienta oprocentowanie lub pozostałe warunki umowy kredytowej. W takich przypadkach rada doradcy kredytowego może okazać się bardzo cenna, ponieważ korzystanie z usług para banku może nie tylko doprowadzić do powstania długów, które bardzo trudno będzie spłacić, ale także do poważniejszych konsekwencji takich, jak wpisanie do rejestru dłużników i związane z tym komplikacje.


Oszuści kredytowi

Uniknięcie kłopotów związanych z niekorzystną umową kredytową jak się okazuje wcale nie jest takie proste. Wiele osób nabiera się na przeróżne chwyty marketingowe ze strony instytucji para bankowych, które oferują niezwykle korzystnie rozłożone raty kredytu i podejrzanie niskie oprocentowanie. Chociaż może to okazać się pozornie doskonałą ofertą to zwykle klienci takich instytucji uważają się po fakcie za osoby w beznadziejnej sytuacji. Zapisy drobnym druczkiem w umowie sprawiają, że klient niejednokrotnie tak naprawdę nie wie, co podpisuje i może zawiązać naprawdę niekorzystną umowę. Dlatego przed podjęciem takiej decyzji udać się do doradcy kredytowego, który może bardzo pomóc zwłaszcza, jeśli chodzi o kredyt na dużą sumę.


Jakie są koszty kredytu hipotecznego?

Prowizja bankowa.
Ustanowienie hipoteki (wpisem w księdze wieczystej prowadzonej przez sąd).
Koszty notarialne.
Założenie księgi wieczystej dla nieruchomości jej nie posiadających lub przy wydzieleniu odrębnego lokalu w nieruchomości.
Ubezpieczenie od zdarzeń losowych z cesją praw z polisy na bank kredytujący (niezbędna w całym okresie kredytowania w odróżnieniu od ubezpieczenia kredytu ? tylko do momentu ustanowienia hipoteki).
Ubezpieczenie na życie z cesją na rzecz banku (coraz częściej i chętniej stosowane przez banki).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_hipoteczny#Koszty_zwi.C4.85zane_z_kredytem_hipotecznym