Opieka kardiologiczna osób ubezpieczonych
Opieka kardiologiczna osób ubezpieczonych jest w pełni bezpłatna. Oczywiście mogą one w którymś momencie zostać wysłane na jakiegoś rodzaju płatne badanie lub samodzielnie skorzystać z tego rodzaju badania, jednak zasadniczo mogą one liczyć na bezpłatną opiekę. Taka darmowa pomoc kardiologiczna świadczona jest w państwowych przychodniach i szpitalach. Zwykle zatrudniają one najwyższej klasy specjalistów, którzy doskonale znają się na diagnozowaniu i leczeniu nawet najpoważniejszych chorób serca. Należy jednak pamiętać, że darmowe przychodnie często przyjmują tak dużą liczbę pacjentów, iż kolejki w nich obowiązujące są dosyć długie. Dlatego trzeba zapisać w nich do lekarza odpowiednio szybciej.
Największe poradnie kardiologiczne
Duże poradnie kardiologiczne mają tę podstawową zaletę, że pacjenci korzystający ze świadczonych w nich usług mogą liczyć na pełną opiekę lekarską. Na terenie rozbudowanych poradni kardiologicznych prowadzona jest większa liczba gabinetów, w których przyjmują nie tylko lekarze, ale również pracownicy odpowiedzialni za przeprowadzanie badań diagnostycznych. To sprawia, że osoby przychodzące do dużych poradni kardiologicznych są zwykle bardzo zadowolone z poziomu świadczonej im pomocy i bardzo chętnie korzystają z usług konkretnych poradni przez wiele lat. Mogą w nich wykonywać badania krwi i badania EKG oraz echa serca i próby wysiłkowe. Lekarze w nich przyjmujący są w stanie opiekować się nawet najbardziej chorymi pacjentami.
Organizacja pracy w poradni kardiologicznej
Obsługą poradni kardiologicznych zajmują się lekarze, pielęgniarki, pracownicy rejestracji oraz ekipy sprzątające i osoby odpowiedzialne za przeprowadzanie na ich terenie różnych napraw oraz dostarczanie potrzebnego w poradni sprzętu. Oczywiście z medycznego punktu widzenia najważniejszymi pracownikami poradni kardiologicznych pozostają lekarze, którzy są odpowiedzialni za diagnostykę pacjentów i prowadzenie ich leczenia. W codziennie wykonywanej przez nich pracy pomagają im pielęgniarki, które zajmują się pobieraniem krwi i wykonywaniem badań EKG. Mogą one również odpowiadać za rejestrację pacjentów, choć funkcja rejestratorów w przychodni może być spełniana również przez innych pracowników zatrudnianych po przeprowadzeniu odpowiedniego procesu rekrutacyjnego.