Z wizytą w gabinecie stomatologicznym

ie u nich zabiegów stomatologicznych, jednak dentyści zawsze muszą być bardzo dobrze przygotowani do poważnego leczenia zębów swoich pacjentów i posiadać odpowiedni sprzęt medyczny. Wszystko to sprawia, że te gabinety medyczne

Z wizytą w gabinecie stomatologicznym

Duże zabiegi stomatologiczne

Przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów stomatologicznych zwykle jest stosunkowo drowie. Oczywiście nie wszyscy pacjenci muszą płacić za wykonywanie u nich zabiegów stomatologicznych, jednak dentyści zawsze muszą być bardzo dobrze przygotowani do poważnego leczenia zębów swoich pacjentów i posiadać odpowiedni sprzęt medyczny.

Wszystko to sprawia, że te gabinety medyczne, w których wykonywane są skomplikowane zabiegi stomatologiczne są bardzo dobrze przygotowane i prowadzone przez prawdziwych profesjonalistów. Tylko tacy profesjonaliści są w stanie należycie ocenić stan zębów swoich pacjentów i podjąć się ich leczenia według obowiązujących w stomatologii zasad. Wiedzą oni bowiem bardzo dobrze, że tylko dobrze przygotowane zabiegi będą mogły być w pełni skuteczne.


Może występować w 4 wariantach (z

Szyjka jest miejscem styku szkliwa korony zęba z cementem korzeniowym. Może występować w 4 wariantach (z czego dwa pierwsze są najczęstsze):

Do szyjki zęba przyczepia się przyczep nabłonkowy, który jest połączeniem pomiędzy szkliwem a dziąsłem. W ciągu upływu wieku następuje fizjologiczne obniżanie się przyczepu nabłonkowego, co powoduje obnażanie korzeni.

Zęby mają różną ilość korzeni i tak najczęściej (są wyjątki): siekacze, kły, przedtrzonowce (z wyłączeniem pierwszych górnych przedtrzonowców) mają po 1 korzeniu, pierwsze górne przedtrzonowce i zęby trzonowe żuchwy mają 2 korzenie (przedtrzonowce podniebienny i przedsionkowy, trzonowce mezjalny i dystalny), trzonowce szczęki po 3 korzenie (podniebienny oraz dwa przedsionkowe ? mezjalny i dystalny). Pomiędzy korzeniami znajduje się rozwidlenie zwane bi- lub trifurkacją, w zależności od ilości korzeni.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


Z wiekiem powierzchnia zębów ciemnieje

Zęby (łac. dens ? ząb, l.mn. dentes) ? złożone, twarde twory anatomiczne w jamie ustnej. Stanowią element układu trawienia i służą do rozdrabniania pożywienia.

U człowieka charakteryzują się: difiodontyzmem (fizjologicznie występują zęby mleczne i zęby stałe), tekodontyzmem oraz heterodontyzmem.

Dorosły człowiek przy pełnym uzębieniu stałym ma 32 zęby (16 w żuchwie i 16 w szczęce) ? 8 siekaczy, 4 kły, 8 zębów przedtrzonowych i 12 trzonowych. Jego wzór zębowy można więc przedstawić następująco:

Dziecko o pełnym uzębieniu mlecznym ma 20 zębów (10 w żuchwie i 10 w szczęce) ? 8 siekaczy, 4 kły i 8 trzonowców. Jego wzór zębowy można więc przedstawić następująco:

Siekacze służą do odgryzania kęsów, kły do chwytania, przytrzymywania i rozrywania pokarmu, a przedtrzonowe i zęby trzonowe do jego miażdżenia i rozcierania ułatwiając również tym samym kontakt ?-amylazy z pokarmem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka