Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna stała się bardzo ważną częścią całej stomatologii. Wykonywaniem zabiegów stomatologicznych zajmują się dentyści dobrze czujący się podczas czyszczenia i wybielania zębów. Trzeba przyznać, że zarówno dokładne czyszczenie, jak i wybielanie zębów musi być przeprowadzane bardzo precyzyjnie z ogromną dbałością.
W przeciwnym razie osoby poddawane tego typu zabiegom nie będą z nich zadowolone i mogą one okazać się dla nich niebezpieczne lub przynajmniej mało skuteczne. Wszystko to sprawia, że dentyści zajmujący się stomatologią estetyczną są zwykle bardzo dobrze przygotowani do przeprowadzania zabiegów na zębach i prowadzą swoje praktyki w miejscach, które są bardzo chętnie odwiedzane przez pacjentów dbających o swoje zęby.
Dentysta w Wikipedii
Lekarz dentysta (lekarz stomatolog), pot. dentysta (z łac. dens dopełniacz dentis "ząb") ? osoba uprawniona do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii.
W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego lub Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (przed rokiem 2013) oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego(dotyczy wyłącznie osób kończących studia przed 1 października 2016).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dentysta
Zęby człowieka zbudowane są z 3
Zęby człowieka zbudowane są z 3 części:
Korona stanowi tę część zęba, która najbardziej odróżnia zęby jednej grupy od innych, gdyż ma bardzo zróżnicowaną powierzchnię w poszczególnych grupach.
Korona pokryta jest szkliwem, które jest najtwardszą tkanką w organizmie (5 w skali Mohsa). Początkowo zaraz po wyrznięciu dodatkową osłonkę stanowi oszkliwie, które jednak szybko się ściera.
Równik zęba (equator dentis) jest to największy obwód korony zęba. Przebiega zwykle na różnej wysokości z każdej strony zęba. Rozdrobniony pokarm ześlizguje się z niego nie wnikając do kieszonki dziąsłowej i nie drażniąc brodawki zęba.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka